Oho! Näitä asioita meidän ei haluta tietävän Olympialaisista!
Suomiräppäri: Minun keikoillani on tappelu kielletty

Yö Museossa -elokuvan voi nyt kokea itse - ainakin melkein

Ilmiöt | 05.08.2012 14:15 | Noora Salonen | Luettu 1074 kertaa
Syksyllä Lontooseen matkustavilla on mahdollisuus viettää ikimuistoinen yö Natural History Museumissa.

Yö Museossa -elokuvassa kaikki museon esineet ja hahmot heräävät henkiin yövartijan kauhuksi. Nyt yökyläily museossa on mahdollista aivan maallikoillekin.

Dino Snores -yövierailut ovat olleet tarjolla lapsille jo jonkin aikaa, mutta aikuisille museointoilijoille tilaisuus on aivan uusi. Yöhön kuuluu dinosaurusgallerian tutkiminen taskulamppujen valossa ja nukkuminen makuupusseissa sisääntuloaulan diplodocuksen luurangon alla.

Iloittelu maksaa noin 220 euroa ja rahalla saa muun muassa kolmen ruokalajin illallisen ja sisäänpääsyn läpi yön jatkuvaan kauhuleffamaratooniin. Pikkunälän yllättäessä vieraille on tarjolla myös syötäväksi kelpaavia ötököitä.

Dino Snores-yöt alkavat 17. päivä elokuuta.

Lähde: Daily Mail

Avainsanat: lontoo

Kommentit

Luetuimmat

Ilmiöt Uusimmat Suosituimmat nyt 24h viikko
Lataa lisää
Lataa lisää