Näyttelijä sisusti yöklubinsa äitinsä pin up -kuvilla
Onko tämä kroatialainen koripalloilijakaunotar olympialaisten seksikkäin urheilija?

Asuuko sinussa pieni koomikko? Nyt on aika todistaa se

Viihde | 24.07.2012 22:45 | Rea Haverinen | Luettu 1167 kertaa
Aloittelija- ja harrastelijakoomikoille tarkoitettu kilpailu on ollut muutaman vuoden tauolla.

Kilpailun säännöt ovat yksinkertaiset. Jokaisella osakilpailijalla on viisi minuuttia aikaa vakuuttaa yleisö, jonka käsissä on valta valita lokakuun semifinaaliin ja lopulta juhlalliseen finaaliin pääsevät.

W&T Comedyn järjestämä kilpailu jaetaan syyskuussa neljään alkuerään
ympäri Suomea. Voittajalle on luvassa paikka W&T Comedyn stand up -klubeilla ammattilaisten joukossa sekä Amarillon lahjoittama palkinto. Kilpailun isäntänä toimii Voicen aamujuontaja ja stand up -koomikko Niko Kivelä.

Hakuaika kilpailuun on päällä 1.-26.8.2012. Katso tarkemmat tiedot osoitteesta www.kenonheistakaikkeinhauskin.com !

 

Avainsanat: komedia

Kommentit

Luetuimmat

Viihde Uusimmat Suosituimmat nyt 24h viikko
Lataa lisää
Lataa lisää




Leffatrivia
Tiesitkö, että...
Jared Letolta kiellettiin sokeri ja seksi, kun hän valmistautui Unelmien sielunmessu -hittielokuvansa kuvauksiin. Näin hän ymmärtäisi paremmin ylivoimaisen riippuvuuden. Leto esittää elokuvassa huumeriippuvaista nuorta.