Tämän kuvan nähtyäsi et saa unta
Tänään tv:ssä: Hulvaton sosiopaattielokuva

Michael Jacksonin antama harvinainen lahja päätyi eläintarhaan

Viihde | 27.07.2012 23:15 | Nina Rung | Luettu 1511 kertaa
Whitney Houston sai 26-vuotissyntymäpäivänään lahjaksi Michael Jacksonilta simpanssin.

Edesmenneen Houstonin hyvä ystävä Bebe Winans kertoi The Sunille Jacksonin antaneen Houstonille vuosia sitten harvinaisen lemmikkieläimen hänen syntymäpäivillään.

- Kaikki kutsuvieraat olivat ällikällä lyötyjä, kun Jackson antoi lahjansa. Olen ollut usean ihmisen synttärijuhlilla ja simpanssi on oudoin lahja, minkä olen koskaan nähnyt. Ymmärrän, jos joku haluaa antaa lemmikin lahjaksi, mutta simpanssin antaminen oli omaperäistä ja kovin omituista, muistelee Winans.

Imarreltu Houston ei kuitenkaan halunnut pitää ainutlaatuista lahjaansa vaan vei simpanssin suoraan eläintarhaan.

Lähde: Contactmusic


Kommentit

Luetuimmat

Viihde Uusimmat Suosituimmat nyt 24h viikko
Lataa lisää
Lataa lisää




Leffatrivia
Tiesitkö, että...
Sylvester Stallone on syntynyt samana päivänä kuin hänen tunnetuimmat roolihahmonsa: Stallone on syntynyt 6.9.1946, Rocky Balboa 6.9.1945 ja John J. Rambo 6.9.1947.