Tältä näyttävät huumeiden kasvot - järkyttävä kuvagalleria ei sovi herkille
Oreganilainen poliisi Bret King alkoi kiinnittää huomiota poliisilaitoksella toistuvasti vieraileviin huumeidenkäyttäjiin ja siihen, kuinka radikaalisti huumeet tuhosivat heidän ulkonäkönsä. Mies alkoikin säilyttää heidän kuviaan vuosien varrelta.
Bret Kingin kuvista on nyt tehty yhteenveto, joka näyttää huumeiden jättämät järkyttävät jäljet ihmisten kasvoilla. Kingin ansioista kuvista pystytään seuramaan samojen ihmisten muuttumista vuosien varrella, addiktion ottaessa heistä yhä pahemmin vallan.
Kuvien huumeidenkäyttäjät ovat heroinisteja tai kokaiinin käyttäjiä. Kuvat ovat järkyttävät todiste siitä, kuinka huumeet eivät tuhoa pelkästään elämää vaan myös ulkonäön. Katso järkyttävät kuvat tästä!
Lähteet: Daily Mail ja Rehab
Kilpailut
Uusimmat
Suomeen uusi Michelin-tunnustus
Kaksi miestä lukittiin merikonttiin Muhoksella
Topi Raitanen jakaa Instagramissa syyn Paavon Nurmen kisoista vetäytymiseen
Kuluttaja-asiamies puuttui Elisan kampanjoihin - tärkeän tiedon puuttuminen johtaa asiakkaita harhaan
Ennen juhannusta moni suomalainen tekee puusaunalle saman toimenpiteen
Näytä lisää