Tavaratalo teki jälleen hittivideon? Yli miljoonan euron mainos kirvoittaa liikutuksen kyyneleet
John Lewis on brittiketju, jonka mainokset lähtevät aina leviämään sosiaalisessa mediassa, koska ne onnistavat koskettamaan ihmisiä ympäri maailman.
John Lewis on tunnettu joulun alla julkaisemistaan mainoksista, jotka saavat ihmisten kyynelkanavat aktivoitumaan. Ketjun tämän vuoden joulumainosta on odotettu malttamattomasti. Nyt se on vihdoin tullut julki.
Koskettavalla mainospätkällä Oasiksen Half the World Away -kappaleen laulaa norjalaisartisti Aurora. Mainoksen tekeminen on maksanut ketjulle reilusti yli miljoona euroa.
Katso koskettava video yltä.
Kilpailut
Uusimmat
HS: Antti Luusuaniemen perustama filmifestivaali asetettiin konkurssiin
IS: Karanneet biisonit palasivat kotiin
Kirjastolainaaminen korkeimmalla tasolla lähes 20 vuoteen - katso, mitkä teokset löytyvät kärkisijoilta
Kirkon lattian alta löytyi kolme muumiota Turussa - vainajien henkilöllisyys jäänee arvoitukseksi
Tuoko juhannus mukanaan flirttiä, matkoja vai rentoa oleilua? Katso, mitä tekoälyn luoma horoskooppi lupaa
Näytä lisää