Sannin uusi kappale käynnisti juorumyllyn hänen ja Shirly Karvisen erosta – näin kommentoi Shirly

Sosiaalisessa mediassa puidaan Sannin ja Shirly Karvisen eron syitä.

Julkaistu:

Viisi vuotta seurustelleet entinen Miss Suomi Shirly Karvinen ja laulaja Sanni erosivat viime vuonna.

Sosiaalisessa mediassa eron syyksi on arveltu Karvisen mahdollista uutta kumppania.

Sannilta ilmestyy tulevana perjantaina kappale Sinä ja se poitsu, ja huhumylly sai melkoisesti lisää kierroksia, sillä yleisö arvelee biisin kertovan Karvisesta.

Lue myös: ”Rohkea ja just oikea veto” – Shirly Karvinen halusi jättää viimeisetkin haituvansa

Lue myös: Sannin ensimmäinen sinkku täytti 10 vuotta – artisti jakoi nostalgisen päivityksen

Sanoituksista tällä hetkellä julkisesti kuultavissa olevassa pätkässä lauletaan: en haluu olla pikkumainen, mut onhan se aika nuori. Se vei sut läpi itkuvaiheen, mut siitä on kohta vuosi.

Sosiaalisen median juoruissa arvellaan Karvisen vaihtaneen Sannin lennosta miesystävään.

Nyt Karvinen on ottanut huhuihin kantaa Instagram-tilillään.

– Olen tietoinen, että viime vuonna päättynyt parisuhteeni on jälleen noussut keskusteluun. Viiden vuoden ajan se oli elämäni merkityksellisin ihmissuhde, ja siksi tuntuu raskaalta nähdä se nyt typistettynä anonyymeihin pohdintoihin ja oletuksiin eron syistä.

Lue myös: ”Ostin kodin mun hiton puhelimella verkkareissa kotisohvalla” – Shirly Karvisen pankkitililtä lähti kuusinumeroinen summa

Lue myös: ”Muistan, että sydämeni särkyi” – Shirly Karvinen kertoo molemmin puolin satuttaneesta parisuhteestaan

Karvinen kertoo julkisuudessa olevien ihmisten ihmissuhteiden olevan väistämättä osittain julkisia, mutta samalla myös hyvin yksityisiä ja herkkiä. Hän sanoo yrittäneensä pitkään olla välittämättä aiheen ympärillä pyörivästä keskustelusta ja itseensä kohdistuvista juoruista, mutta nyt hän tuntee tarvetta kertoa oman kantansa.

– Eroon ei omalta osaltani liittynyt kolmansia osapuolia. Suhteesta lähteminen oli vaikea ja pitkä prosessi, ja päätös erosta oli yhteinen jo hyvän aikaa ennen kuin se tuli julkiseksi.

– Tänään elämässäni on rauhaa ja pysyvyyttä. Asioita, joista olen haaveillut pitkään.