Millainen oli ensisuudelmasi, Haloo Helsingin Elli?
Haloo Helsinki! -yhtyeen Ellin ensimmäiset pussailukokemukset huvittavat itse laulajaakin.
Yhden tämän hetken suosituimman suomalaisbändin Haloo Helsingin! laulaja Elli Haloo ja kitaristi Jere Marttila olivat haastateltavina Iskelmän Aarrearkku-ohjelmassa. Haastattelussa he keskustelivat taustoistaan ja perheistään, kertoen esimerkiksi ensimmäisistä työpaikoistaan ja asunnoistaan sekä autokouluajoistaan.
Keskustelun siirtyessä ensisuudelmiin alkaa Elliä naurattaa.
- En ole itse asiassa ihan varma, minkä ikäisenä ja kenen kanssa sain ensisuudelmani. Muistan vain sen, kun tarhassa leikittiin aina pusuhippaa ja kaikki tosiasiassa pelkäsivät sitä. Sen takia kukaan ei kuitenkaan lopulta koskaan uskaltanut pussata ketään. Korkeintaan vähän poskelle, kertoo Elli.
Vaikka suudelmat jäivät vähäisiksi, muistelee Elli myös heitelleensä kavereittensa kanssa hiekkaa ilmaan ja kuvitelleen sen olleen hääriisiä.
- Nämä ovat pussailumuistoni. Pitää aloittaa nuorena, nauraa Elli.
Jere ei lähde omia suutelumuistojaan sen enempää erittelemään, vaan kertoo komppaavansa Elliä. Hän kuitenkin tiivistää parivaljakon ajatukset asiasta seuraavin sanoin:
- Tunteiden osoittaminen ja rakkaus on mahtava asia, tiivistää Jere.
Kuuntele haastattelu kokonaisuudessaan Iskelmän sivuilta täältä.
Haloo Helsinki! on aloittamassa Kiitos ei ole kirosana -kiertuettaan lähipäivinä. Tarkemmat keikkapäivät ja uusimman Kiitos ei ole kirosana -musiikkivideon voit katsoa aiemmasta artikkelistamme.
The Voice ja Iskelmä ovat osa SBS Discovery Radiota.