Diandran suosittu Hymni rakkaudelle -kiertue saa jatkoa ensi vuonna.
Kiertueen nimi viittaa Edith Piafin tunnetuksi tekemään lauluun Hymni rakkaudelle, joka on myös konserttien tunnuskappale. Kiertueella kuullaan sekä kotimaisia että kansainvälisiä rakkauslauluja eri vuosikymmeniltä.
Syksyllä 2026 starttaava kiertue rantautuu eri puolelle Suomea ja käsittää kaiken kaikkiaan kaksikymmentä konserttia. Kiertue lähtee liikkeelle Joensuusta 20. syyskuuta ja päättyy Kuopioon 28. lokakuuta.
Upeasta äänestään ja Elämäni biisi -ohjelmasta tunnetun Diandran syksyn 2025 Hymni rakkaudelle -kiertue osoittautui aikanaan menestykseksi, sillä sen kaikki konsertit myytiin loppuun.
– Tämän syksyn kiertue oli hieno kokemus. Tunnelma saleissa oli lämmin ja täynnä tunnetta. On hienoa päästä jatkamaan tätä kiertuetta ja laulamaan jälleen rakkaudesta sen kaikissa sävyissä, Diandra kertoo tiedotteessa.
Liput kiertueelle tulivat myyntiin tänään. Liput myy Lippu.fi.
Voit katsoa kiertueaikataulun alta:
DIANDRA – HYMNI RAKKAUDELLE 2026
Su 20.9. Joensuu, Carelia-sali
To 24.9. Salohalli
Pe 25.9. Jyväskylä, Paviljonki
Su 27.9. Tampere-talo (iso sali)
Ke 30.9. Helsinki, Kulttuuritalo
To 1.10. Nivala, Champion Door Arena
Pe 2.10 Kouvola, Kuusankoskitalo
Su 4.10. Lappeenranta-sali
To 8.10. Turku, Logomo
Pe 9.10. Rauma-sali
Su 11.10. Oulu, Madetojan sali
Ma 12.10. Rovaniemi, Korundi
Ti 13.10. Kuhmo-talo
Ke 14.10. Hyvinkääsali
Pe 16.10. Mikkeli, Mikaeli
Su 18.10. Pori, Promenadisali