Tänään tv:ssä: Raikulisisko pilaa häät – perhe pakottaa naisen vieroitukseen

Kuinka kuukauden vieroituksesta selviää, jos ei ole valmis myöntämään ongelmaansa?

Julkaistu:

Häät ovat muutenkin stressaava tapahtuma, mutta jos tärkeän päivän pilaa vielä oma sisko, voi perhesuhteista olla enää rippeet jäljellä. Tänään television puolella nähdään vuonna 2000 ensi-iltansa saanut elokuva, 28 päivää, jota tähdittää Sandra Bullock ja Taru Sormusten Herrasta -elokuvasta tuttu Viggo Mortensen

Sandra Bullock esittää Gwen-nimistä naista, jolle bilettäminen ei ole vierasta. Itse asiassa liian villi juhliminen koituukin päähenkilön kohtaloksi, koska hän pilaa sisarensa häät sekä ajaa kotitaloaan päin varastetulla limusiinilla. 

(Kuva: Getty Images )

Perhe päättää pakottaa Gwenin vieroitukseen, josta meinaa tulla itsessäänkin melkoinen katastrofi. Kuvioihin astuu kuitenkin Eddie-niminen mies, josta tuleekin tärkeä osa naisen elämää. 

Kriitikot kehuivat Sandra Bullockin näyttelysuoritusta elokuvassa. Naisen tuorein projekti on ollut Ocean´s 8 -elokuva, jossa hän näyttelee Debbie Oceania. 

Katso elokuvan traileri alta. 

YouTube video

28 Päivää (K12) 
TV5
Klo 00.05