Maria Huntingtonin koti ei taskurahoilla lohkea – hintapyyntö saa yskäisemään toisenkin kerran

Maria Huntingtonin omakotitalo on myytävänä.

Julkaistu:

Entinen seitsenottelija Maria Huntington myy puolisonsa Riku Dufvan kanssa Lempäälässä sijaitsevaa omakotitaloaan.

Vuonna 2023 valmistunut talo on ollut hiljaisessa myynnissä viime vuoden loppupuolelta saakka, mutta nyt sen myynti-ilmoitus on esillä myös Etuovi.com-palvelussa.

Tilavassa talossa on neliöitä 213 ja huoneita on viisi. Sen lisäksi kodista löytyy keittiö, ylellinen sauna, kylpyhuone ja kodinhoitohuone.

Lue myös: ”Jengi haluaa uniikkeja koteja” – Uniikin koti myynnissä

Lue myös: Kasmir myy kotitaloaan – uima-allasosasto hurjassa kuosissa

Kolmikerroksisessa talossa on myös pukeutumishuone, elokuvahuone sekä harraste- ja varastotilaa.

Talosta löytyy iso terassi sekä parveke.

Talo sijaitsee Kuokkalankosken rannalla omalla 1067 neliön rantatontilla. Rannassa on sauna, jossa on vielä yksi huone.

Pihalta löytyy oma pelikenttä, joka tekee myynti-ilmoituksen mukaan kohteesta erityisen houkuttelevan lapsiperheille.

Lue myös: ”Nokian hulppein kattohuoneisto vapaana” – Herra Ylpön koti myynnissä

Lue myös: Helsingin kaupunki myy historiallisia kohteita – tilaisuus ostaa ainutlaatuinen koti

Myynti-ilmoituksen mukaan autoille on valmiina latauspaikat, ja veneellä on mahdollista huristella vesistöä pitkin vaikka Tampereelle saakka.

Talon hintapyyntö karsii taatusti enimmät renkaanpotkijat, sillä se on hulppeat 1 395 000 euroa