Asiantuntija tiukkana: ’Nainen ei saa pihdata, anna seksiä korvaukseksi vaikkapa tiskaamisesta’

Tohtorin mukaan on ymmärrettävää, jos mies pettää, kun ei saa seksiä.

Julkaistu:

Daily Mail on julkaissut tohtori Catherine Hakimin kirjoituksen siitä, miten parisuhteen saa pidettyä kipinöivänä vuosien saatossa. Hakimin mukaan tärkeää on se, että seksiä on tarpeeksi usein – varsinkin miesten mielestä siis. 

Nainen kirjoittaa, että mikäli mies ei saa seksiä tarpeeksi usein, voi hän herkemmin päätyä pettämään – tai pahimmillaan ahdistelemaan muita naisia. ”En tietenkään mitenkään puolustele kyseisestä käytöstä, mutta niin siinä voi käydä”, Hakim kirjoittaa. 

Hakimin mukaan on tärkeää, että nainen ei unohda hemmotella miestään – ja harrastaa hänen kanssaan seksiä säännöllisesti. Hakimin mukaan nainen voi itse vaatia vastapalveluksia: ”tarjoa miehellesi seksiä korvaukseksi vaikkapa tiskaamisesta”, hän neuvoo täysin tosissaan. 

Hakim myös säälittelee miehiä, jotka nääntyvät seksittömiin liittoihinsa. 

Lue myös: Kuinka usein suomalaiset masturboivat? Miehet vauhdissa monta kertaa viikossa

Lue myös: Romanttisimmat seksiasennot listattiin – kokeile heti

Lue myös: Saisitko sinä kondomiajokortin? Tee testi

Lähde: Daily Mail