Vuonna 2016 Miss Suomeksi valittu Shirly Karvinen on kertonut sosiaalisessa mediassa olevansa entinen myymälävaras.
Tuoreella Instagram-videollaan Shirly Karvinen myöntää, että hän on varastanut lapsena kaupasta. Varastettu tuote ei ole lelu tai makeinen, kuten moni voisi ajatella, vaan suolakurkku.
Lue myös: Shirly Karvinen yllättyi: ”Eikö vauvoille laitetakaan korviksia neuvolassa?”
Lue myös: Shirly Karvisen auto joutui ilkivallan kohteeksi
Karvinen rakasti suolakurkkuja jo lapsena eikä voinut vastustaa kiusausta nähdessään kaupassa, miten suolakurkkuja oli läjäpäin suuressa altaassa.
Shirly Karvinen oli äitinsä huomaamatta napannut pihdit käteensä ja onkinut altaasta mehukkaimman näköisen suolakurkun. Hän oli alkanut heti syömään suolakurkkua, jolloin se jäi myös maksamatta.
– Kai rikos on jo vanhentunut, Karvinen toivoo.
Lue myös: Oletko kokeillut suolakurkkusipsejä? Rapea herkku valmistuu hetkessä
Lue myös: McDonald’s lanseerasi terveyssalaatin – kaloreita enemmän kuin tuplajuustohampurilaisessa
Video on tehty yhteistyössä McDonald’sin kanssa. Pikaruokaravintolassa on meneillään kampanja, jossa suolakurkut hampurilaisestaan jättävä todellisuudessa lahjoittaakin suolakurkut suolakurkkupankkiin, josta toinen asiakas voi valita ne extrana omaan hampurilaiseensa.