Jude Law’n tytär ihaili Chappell Roania – Roanin käytös lapsifaniaan kohtaan herättää raivoa

Lapsen kohtelu kuumentaa tunteita.

Julkaistu:

Yhdysvaltalaislaulaja Chappell Roan, 28, on kuumentanut tunteita eilisellä käytöksellään.

Jalkapalloilija Jorginho, oikealta nimeltään Jorge Luiz Frello Filho, 34, julkaisi Instagramin tarinat-osiossa päivityksen, jossa kertoi Roanin ja tämän henkilökunnan ikävästä käytöksestä tytärpuoltaan kohtaan.

Hänen 11-vuotias tytärpuolensa Ada syntyi hänen vaimonsa Catherine Hardingin aiemmasta liitosta Jude Law’n kanssa.

Lue myös: Ammattilaisten ”taidolla ja huolella” remontoima talo olikin vaarallinen läävä

Lue myös: Mikkeliläiselle ravintolayrittäjälle ehdollista vankeutta – hyväksikäytti työntekijöitä

Tyttö oli ollut äitinsä kanssa aamupalalla hotellissa São Paulossa, kun hän huomasi idolinsa Roanin kävelevän pöytänsä ohi.

Sattumalta samaan hotelliin majoittuneella Roanilla oli lauantaina esiintyminen São Paulon Lollapalooza-festivaaleilla.

Lapsi innostui fanittamansa laulajan näkemisestä ja halusi varmistua, että kyseessä todella on hän kävelemällä laulajan pöydän ohi. Ohi kävellessään tyttö hymyili ja palasi takaisin omaan pöytäänsä lähestymättä laulajaa tai puhuttelematta tätä.

Lue myös: Leuat putosivat lattiaan Grammy-gaalassa – kahdella vieraalla nähtiin todellinen nakulook

Lue myös: Fatim Diarra kertoo kokoomuspoliitikon ahdistelusta ja myöntää tiuskineensa omalle avustajalleen

Jorginhon mukaan Roan reagoi käsittämättömältä tuntuvalla tavalla ja lähetti isokokoisen turvamiehensä tytön ja tämän äidin pöytään.

Jorginho kertoo turvamiehen rähjänneen perheelleen erittäin aggressiivisesti, että äidin tulisi huolehtia ettei lapsi käyttäydy epäkunnioittavasti tai ahdistelle muita ihmisiä.

Turvamies jatkoi pauhaamistaan uhkaamalla tehdä Jorginhon vaimosta ja tytärpuolesta valituksen hotellille.

Jorginhon mukaan tyttö kuunteli ripitystä itkien ja itki järkyttyneenä pitkään myös tapahtuman jälkeen.

– Olen elänyt jalkapallomaailmassa, julkisuuden valokeilassa ja tunnettujen ihmisten parissa vuosia, ja ymmärrän erittäin hyvin mitä kunnioitus ja rajat tarkoittavat. Tässä tilanteessa ei ollut kyse sellaisesta. Oli vain idoliaan ihaileva lapsi, sanoo Jorginho.

– On hyvin surullista nähdä tällaista käytöstä niiltä, joiden pitäisi ymmärtää fanien tärkeys. He ovat niitä, joiden ansiosta kyseiseen asemaan on päästy.

Päivityksensä lopuksi Jorginho kirjoittaa isoilla kirjaimilla:

– Ilman fanejasi et ole mitään. Ja fanit, hän ei ansaitse kiintymystänne.