Miesten sotkuisat nutturat ovat nousseet syksyn kuumimpien asioiden listalle. Valitettavan monella miehellä hiukset ovat kuitenkin auttamattomasti liian lyhyet päästäkseen osalliseksi viimeisintä hiushuumaa.
Hiusten kasvatus on pitkä prosessi, eikä nutturaan vaadittavat senttimetrin kasva hetkessä. Markkinoille onkin onneksi tullut pika-apu tähänkin merkittävään ongelmaan: miehille myytävät hiuslisukkeet lupaavat sotkuisan nutturan hetkessä.
Klipsillä kiinnitettävä lisuke on myynnissä ainakin Engalnnissa. Nettitarjouksia tehtaileva Grupon myy hiuslisuketta 9,99 punnan eli noin 10,70 euron hintaan.
Mustat, ruskeat ja vaaleat kiharat ovat herättäneet jo hilpeyttä internetissä ja kuvat ”miesnutturasta” ovat levinneet laajalle.
Käyttäköön, ken uskaltaa.
Lue myös: Kun omat hiukset eivät riitä – näiden tähtien keinokuontalot eivät jää huomaamatta – katso kuvat!
Lähde: Standard