Kuva: AOP/Jami Ivanoff
Juuri Olympiastadionin valloittanut Kaija Koo lähtee klubikiertueelle
Kiertue pysähtyy kuudella paikkakunnalla ja huipentuu risteilyyn.
Ensimmäisenä suomalaisena naisartistina Helsingin Olympiastadionin valloittanut Kaija Koo lähtee keväällä myös klubisalikiertueelle.
Kuusi paikakakuntaa kattava kiertue starttaa kahden keikan voimin Helsingin Tavastialta huhtikuun alussa. Huhtikuun mittaan kiertue pysähtyy Turussa, Jämsässä, Tampereella, Oulussa, Seinäjoella ja huipentuu vielä lopuksi 4. toukokuuta Viking Grace -laivalle Korkkarit kattoon! Kaija Koo -risteilylle.
Kaija Koo teki historiaa esiintymällä ensimmäisenä suomalaisena naisartistina Olympiastadionilla. Kansainvälisestikään Olympiastadionilla ei ole nähty kuin vajaa kourallinen naisia, ennen Kaija Koota vain Madonna ja Tina Turner.
Kilpailut
Uusimmat
Perjantai koko vuoden salamarikkain päivä - lisää tiedossa alkuviikkoon saakka
Sinilevätilanne yhä keskikesälläkin maltillinen
Koivun siitepölykausi oli tänä vuonna poikkeuksellisen pitkä
Mies ja nainen teeskentelivät tarvitsevansa apua - anastivat ikäihmisten omaisuutta näiden asunnoista
Tampereen katkaisu- ja selviämishoitoaseman tiloista löytyi luteita
Näytä lisää