Michael Monroe ylistää Saara Aaltoa: "Kukaan ei ole tullut lähellekään hänen lahjakkuuttaan"

Television kykykilpailu yhdisti artistien polut. Pian he tuomaroivat yhdessä X Factor -ohjelmaa.

Julkaistu:

MTV:n ensi keväänä alkavassa X Factor –ohjelmassa nähdään uusia tulevaisuuden lupauksia tuomaroimassa Michael Monroe, Saara Aalto, Suvi Teräsniska ja Mikael Gabriel. Rokkikukko Monroelle merkitsee paljon saada Saara Aalto mukaan X Factor -tuomaristoon. Ympyrä sulkeutuu, kun valmentaja seisoo valmennettavansa kanssa samassa rivissä tuomaroimassa tähdenalkuja.

– Paasasin Saarasta alusta lähtien. Kyllästymiseen saakka olen sanonut tätä samaa: kukaan ei ole tullut lähellekään Saaran lahjakkuutta kaikkina näinä vuosina sen jälkeen, kun hän oli Voicen ekalla kaudella. Aivan poikkeuksellinen lahjakkuus ja ihana ihminen, hän suitsuttaa.

– Aito, puhdas ja enkelimäinen. Puhdassieluinen tyyppi. Vain Suomesta voi nykyaikana löytyä tällaisia ihmisiä, koska täällä voi kasvaa suht koht viattomassa ympäristössä.

Saara Aalto on Michaelin suosikki kaikista menneisyyden valmennettavista.
Saara Aalto on Michaelin suosikki kaikista menneisyyden valmennettavista. (Kuva: Senja Rapila)

X Factor Suomi nähdään MTV3-kanavalla keväällä 2018.

Lue myös: X Factor -tuomarin saappaisiin astuva Saara Aalto: ”Luulen, että olen tosi tiukka”