Erika Vikman on kesäshow’ssaan takonut rumpuja ja heiluttanut ruoskaa – koostevideo näyttää, että tiikeri on raitansa ansainnut

Erika Vikman kiertää Suomea Summer show’nsa merkeissä.

Julkaistu:

Laulaja Erika Vikman, 33, on keikkaillut tänä kesänä ahkerasti ja villinnyt yleisön siellä missä kulloinkin on esiintynyt.

Erika Vikman Summer show -rupeama ei ole vielä aivan puolivälissä, mutta jo nyt on selvää, että yleisö syö energisen artistin kädestä jokaisessa konsertissa.

Lue myös: Tangomarkkinoilta ilahduttava päätös – yksi ikäryhmä pääsee juhlimaan ilmaiseksi

Lue myös: ”Tiimi joutui puuttumaan, kun olin kirjoittamassa, että haistakaa koko Suomi…” – Erika Vikman oli viisukeväänään vihainen suomalaisille

Vikman on julkaissut kesän tähänastisista esiintymisistään koostevideon sekä Instagramin että Facebookin tileilleen saatetekstillä ”let go ja anna tapahtuu”. Teksti on Vikmanin viime vuoden euroviisukappaleesta Ich komme.

Videolla Vikman on pukeutunut erivärisiin tiikerikuvioisiin jumpsuiteihin ja upeisiin niittikorkokenkiin.

Lue myös: ”Me todellakin tulimme yhdessä” – Erika Vikman sai yleisön ulvomaan Manse Pridessa

Lue myös: Käärijä julkaisi upeita kuvia Leijonien kultajuhlista – mukana muun muassa Erika Vikman ja VilleGalle

Hänet nähdään laulamisen lisäksi muun muassa rumpujen takana sekä ruoskan kahvassa tekemässä sitä, minkä hän parhaiten taitaa: levittämässä hurmosta täyteen ammuttuihin yleisöihinsä.

Yleisöltä sataa kiitosta julkaisun kommenttikentässä:

– Oli niin hyvä keikka viime viikolla.

– Toi sun lavapreesens on kyl jotain aivan älytöntä!

– Noi puvut on aivan upeita!

– Superstar. Ihana, jumalainen Erika. 

– Ihana Erika! Upea vartalo, esiintymistaitoinen, parhaita Suomen naisartisteja.

– Nää kolme eri asukokonaisuutta on tähänastisesti ehdottomasti sun UPEIMMAT!

– Supernainen.