”Huulikuninkaana” tunnettu Jordan James Parke on kuollut.
Parke oli menehtyessään 34-vuotias. Asiasta uutisoi People.
Poliisi kertoo, että hänet löydettiin elottomana Lontoon Lincoln Plaza-hotellista.
Hänet julistettiin kuolleeksi paikan päällä.
Lue myös: Ihmis-Barbie suunnittelee hengenvaarallista leikkausta – haluaa epätoivoisesti kapean vyötärön
Lue myös: ”Koko turpa uusiks” – Joni Hesselgren kävi kauneusleikkauksissa
Peoplen mukaan Parken kuolinsyy on tuntematon ja sen tutkinta on kesken. Parke on mahdollisesti käynyt läpi kauneustoimenpiteen ennen kuolemaansa.
Parke tuli tunnetuksi lukuisista kauneusleikkauksistaan, joita hän on teettänyt tiettävästi yli 150 000 dollarin edestä. Euroissa tämä tarkoittaa noin 130 000 euroa.
Hän osallistui myös Botched: Mokatut kauneusleikkaukset -tosi-tv-sarjaan, jossa korjaillaan epäonnistuneiden kauneusoperaatioiden jälkiä.
Lue myös: Naisen jättimäinen takapuoli on omaa luokkaansa – haluaa silti vieläkin suuremman
Lue myös: Botoxilla parannellaan nyt paikkoja, minne aurinko ei paista: Toimenpide maksaa tuhansia euroja
People kertoo, että 43-vuotias mies ja 52-vuotias nainen pidätettiin perjantaina Parken kuolemaan liittyen. Heitä epäiltiin taposta. Sittemmin heidät on vapautettu takuita vastaan.
Vuonna 2024 Parke itse joutui pidätetyksi taposta epäiltynä, kun 33-vuotias viiden lapsen äiti Alicia Webb kuoli Parken ja Jemma Pawlyszynin kauneusklinikalla tehdyn toimenpiteen jälkeen.
Tuolloin Parke vapautettiin takuita vastaan, eikä häntä vastaan nostettu syytteitä.