Äidin viimeinen toive toteutui: Tanssi poikansa kanssa ennen kuolemaansa - katso koskettava video
Sosiaalisessa mediassa on lähtenyt jakoon kyyneleet silmiin nostattava video äidin ja pojan viimeisestä yhteisestä tanssista.
Mother's Last Dance -niminen video on kuvattu nuoren miehen häistä, joissa miehen äiti Mary Ann Manning tanssii poikansa kanssa viimeisen tanssinsa. Manning taisteli rintasyöpää vastaan kolme vuotta ja huolimatta joutumisestaan pyörätuoliin, naisen viimeinen toive oli tanssia poikansa kanssa tämän häissä.
- Hän halusi mennä häihin. Aivan sama mitä se häneltä vaati. Vaikka hänen kehonsa pitäisi pumpata täyteen myrkkyjä, Mary Annin tytär kirjoittaa.
Äiti ja poika saivatkin tanssia yhdessä koskettavan Somewhere Over the Rainbow -kappaleen tahtiin. Mary Ann menehtyi kolme päivää häiden jälkeen.
Lähde: Brobible
Kilpailut
Uusimmat
Esko Eerikäinen soutaa 10 tunnin hyväntekeväisyyshaastesoudun Elämä Lapselle -konserttipäivänä
RKP:n Anders Adlercreutz ottaa kantaa kritisoituun ensikertalaiskiintiöön: "Tulisi voida 'nollata'"
Poliisilla uutta tietoa Laakson sairaalan työmaan räjähdyksestä - räjähteitä näyttää pudonneen railoon
Sauli Niinistöltä ilmestyy kirja syksyllä - pohjautuu Niinistön päiväkirjoihin ja muistiinpanoihin
Yle: Orivedellä tavattu poikkeuksellinen valkoinen varis
Näytä lisää