Prinssi William ja prinsessa Catherine toivottivat Etelä-Korean presidentin Yoon Suk Yeolin ja ensimmäisen naisen Kim Keon Heenin tervetulleiksi Lontooseen viralliselle valtiovierailulle. Kuninkaallisten ollessa Horse Guards Parade -tapahtumassa, liittyivät seuraan myös kuningas Charles ja kuningatar Camilla.
Tilaisuutta varten prinsessa Kate oli pukeutunut kirkkaanpunaiseen viittatakkiin. Myös Gianvito Rossi -merkin avokkaat ja Jane Taylor -merkin hattu hohtivat trendivärissä. Eikä varmasti ole sattumaa, että myös Etelä-Korean lipusta löytyy punaista.
Viittatakki on ranskalaissyntyisen muotisuunnittelija Catherine Walkerin käsialaa. Myös prinsessa Diana käytti aikanaan kyseisen suunnittelijan asuja.
Lue myös: Prinsessa Victoria säväytti rohkealla lookilla – hehkutetaan jopa hänen parhaaksi asuksi ikinä
Lue myös: Mielipiteitä jakava päähine on jälleen täällä – vuodesta toiseen muotiväen suosikki
Lue myös: Punaista, paljetteja ja pieni pala paljasta pintaa – Amal Clooney säkenöi pikkujoulutyylissä
Lähde: Vogue UK