Levy-yhtiö kiinnostunut ostamaan Pirate Bayn?
Pirate Bayn perustajat ovat nyt löytäneet neljä uutta ostajaehdokasta, kertoo Digitoday. Perustajat etsivät uusia ostajia palvelulleen. Global Gaming Factoryn ostoaikeet kaatuivat, kun yritys ei saanut kasaan lupaamaansa kauppasummaa.
Dagens Industri -sanomalehden mukaan jokin levy-yhtiö on kiinnostuneiden joukossa. Yksi näistä neljästä yrityksestä on myös peliyhtiö Gamers Gate. Global Gaming Factory on myös mukana kuvioissa edelleen ja on mukana tarjouskierroksella.
Pirate Bayn perustajat Peter Sunde, Carl Lundström, Fredrik Neij ja Gottfrid Svartholm Warg tuomittiin käräjäoikeudessa vankeuteen ja sakkoihin. Ryhmä on valittanut tuomiostaan hovioikeuteen. Käsittelyn piti alkaa ensi kuussa, mutta näillä näkymin lykkääntyy ensi kesään.
Kilpailut
Uusimmat
Kokaiiniin liittyvät soitot Päihdeneuvontaan kaksinkertaistuivat tänä kesänä
Helsinki tavoittelee yleisurheilun EM-kisoja 2030
Riku Rantalan podcastista julkaistaan dokumentaarinen tv-sarja
Karanneet koirat tappoivat useita kotieläimiä Karkkilassa
Hukkumisvaara - poista nämä pelastusliivit käytöstä välittömästi
Näytä lisää