Skottisuosikin rumpali jättää bändin menestyksen nousukiidossa
Skottibändi Glasvegas on edelleen suuressa nosteessa ympäri maailmaa. Yhtyeen rumpali on kuitenkin jättänyt yhtyeen.
Caroline McKay on jättänyt bändin, kertoo NME.
Glasvegasin keulahahmo James Allan kertoo, että päätös lähdöstä oli yksin McKayn ja muut yhtyeen jäsenet ovat todella surullisia.
- Olemme todella murtuneita, koska Caroline on päättänyt jättää meidät. Hän on yksi makeimmista rumpaleista. Kunnioitamme hänen päätöstään ja sanomme hyvästi ja toivotamme onnea koko sydämestä, Allan kertoi lehdelle.
Glasvegas kirjoittaa parhaillaan toiselle albumilleen kappaleita Los Angelesissa ja heidän on määrä astua studioon uuden rumpalin kanssa pian.
Kilpailut
Uusimmat
Yle: Orivedellä tavattu poikkeuksellinen valkoinen varis
Helsingin yliopiston vuokraamista tiloista lähtevän kirjakaupan tilalle tulee Rusta
Ihmisen aiheuttama ilmastonmuutos mahdollisti heinäkuussa koetun helleaallon kymmenkertaisesti
Kosmetiikan aiheuttamat ihoallergiat lisääntyneet: "Jo pienet lapset ihailevat kasvomaskien käyttöä"
Presidentti Stubb vierailee tänään Turussa - Stubbin voi tavata avoimessa yleisötilaisuudessa
Näytä lisää