Suomirokkareiden keikalla hurja meno: tappelu, poliiseja ja putkaan passitettuja juhlijoita
80-luvulla suoranaista maniaa aiheuttaneen Dingo-yhtyeen keikoilla saattavat tunnelmat tiivistyä edelleenkin varsin villiksi. Näin ainakin kävi bändin eilisessä Nivalan konsertissa.
Iltalehti kertoo, että lauantai-iltainen keikka Nivalan Tuiskulassa sai paikalle saapuneen yleisön juhlimaan niin villisti, että järjestyksenvalvojat olivat pakotettuja hillitsemään railakkaita katsojia useaan otteeseen. Lehden mukaan suurin osa yli tuhannen hengen yleisöstä oli keski-ikäisiä.
Paikalle tarvittiin myös poliisivoimien apua lopettamaan muun muassa muutaman nuoren miehen välille syntynyt tappelu. Lukuisia juhlijoita passitettiin myös putkaan ja osalle lätkäistiin sakko poliisin vastustamisesta.
Kilpailut
Uusimmat
HS: Antti Luusuaniemen perustama filmifestivaali asetettiin konkurssiin
IS: Karanneet biisonit palasivat kotiin
Kirjastolainaaminen korkeimmalla tasolla lähes 20 vuoteen - katso, mitkä teokset löytyvät kärkisijoilta
Kirkon lattian alta löytyi kolme muumiota Turussa - vainajien henkilöllisyys jäänee arvoitukseksi
Tuoko juhannus mukanaan flirttiä, matkoja vai rentoa oleilua? Katso, mitä tekoälyn luoma horoskooppi lupaa
Näytä lisää