Soololevyn teko oli The Killers -laulajalle yksinäinen projekti
The Killers -yhtyeen laulaja Brandon Flowers julkaisee syksyllä ensimmäisen soololevynsä. Mies kertoi BBC:n haastattelussa albuminteon olleen yksinäinen kokemus.
- Levyn tekeminen oli kyllä outoa. Ilman Killersiä prosessista uupui yhdessäolon ilo ja veljeys. Sooloalbumin äänitys oli kyllä mukavaa, mutta olin välillä kyllä yksinäinen, Flowers kertoo.
Laulaja sanoo, että halu soololevyn tekoon ei syntynyt huomion hakemisesta. Miehen mukaan hänen oli vaan pakko päästä luomaan uutta musiikkia ja oma albumi oli siihen tässä vaiheessa sopiva keino.
Flowers painottaa, että soolourasta huolimatta Killersin ura ei ole ohi. Vokalistin mukaan bändi on jo alkanut suunnittelemaan uuden materiaalin äänittämistä.
Lähde: Gigwise
Kilpailut
Uusimmat
HSY ohjeistaa, miten ylimääräiset omenat käsitellään oikein
Korkeasaareen ei enää pääse suoraan Mustikkamaalta
Lisää haitallisia koloradonkuoriaisia havaittu - Ruokavirasto kehottaa tarkkailemaan omia viljelyksiä
Hylkeiden joukkokuoleman syy Porvoossa ei selvinnyt tutkimuksissa
Tätä hyönteismyrkkyä et saa käyttää kansallispuistoissa retkeillessä
Näytä lisää