Laulaja Demi Lovato, 26, on päässyt viimeisimpien tietojen mukaan pois vieroitushoidosta kolmen kuukauden jälkeen. Artisti joutui ongelmiensa vuoksi hoitoon sen jälkeen, kun hän sai yliannostuksen opiaattipohjaisesta, vahvasta kipulääkkeestä nimeltä Oxycodone, jonka seassa oli vielä fentanyyliä.
– Hän palasi Los Angelesiin pari päivää sitten. Hänellä vaikuttaisi menevän hyvin, lähteet kertovat People-lehdelle.
TMZ-lehti julkaisi tänään myös kuvia Demi Lovatosta. Kuvat todistavat tähden viettäneen aikaa ja illastaneen vaatesuunnittelija Henry Levyn kanssa lauantaina Los Angelesissa.
Kerroimme aiemmin, että Lovato on vetäytynyt kaikessa hiljasuudessa julkisuudesta ja haluaa keskittyä nyt omaan hyvinvointiinsa vieroituksessa. Nyt nainen on päättänyt ilmiselvästi aloittaa puhtaalta pöydältä, koska hän on myymässä taloaan, jossa yliannostus tapahtui.
Lähde: People
Lue myös: ”Uskomatonta kauneutta!” – Suomalaissukuinen mallikaunotar Elsa Hosk hurmasi fanit kuvallaan
Lue myös: Upeat alusvaatteet korostavat Kendall Jennerin tiimalasivartaloa – ”Täydellistä”