Joulutarinalle timantteja
Juha Wuolijoen Joulutarina-elokuva ylitti DVD-myynnin timanttirajan heti julkaisupäivänään 26. marraskuuta. Timanttiraja eli 50 000 myytyä DVD-julkaisua ylittyi reippaasti, sillä Joulutarinaa on mennyt kaupaksi DVD:nä jo yli 90 000 kappaletta
Lähes sataan maahan myyty suomalainen jouluelokuva valloittaa lähiviikkoina valkokankaat ainakin Espanjassa, Ruotsissa, Norjassa, Kreikassa, Kanadassa ja Virossa. Kotimaassa Joulutarina on kerännyt tähän mennessä yli 275 000 katsojaa.
Joulutarina on Snapper Filmsin tuottama koko perheen elokuva, joka kertoo koskettavan tarinan siitä, miten joulupukista tuli joulupukki. Se on myös vuoden 2007 katsotuin elokuva.
Kilpailut
Uusimmat
Children Of Bodomin jäsenet kertovat tuoreessa haastattelussa, millaiset välit heillä on Roope Latvalaan
Kotibileet lähtivät käsistä Liedossa - poliisilta tärkeä muistutus
Kruununprinsessa Victoria hurmasi jälleen asuvalinnallaan - katso kuvat pirteän värikkäästä lookista
Ensimmäiset raitiovaunut saapuvat Laajasaloon koeajolle
Lasten kokema kuritusväkivalta huolestuttavan yleistä - kaikki eivät edes tiedä sen olevan laitonta
Näytä lisää