Uusi Tintti-elokuva jo työn alla
Tintin seikkailut: Yksisarvisen salaisuus, joka on parhaillaan elokuvateattereissa, on saamassa pikimmiten jatkoa.
Hergén tunnettuun Tintin seikkailut -sarjakuvaan perustuva elokuva on parhaillaan katsottavissa elokuvateattereissa. Yksisarvisen salaisuus on leffoista ensimmäinen, mutta ohjaaja Steven Spielbergin kerrotaan jo työstävän toista elokuvaa.
Ohjaaja työskentelee parhaillaan tuottaja Kathleen Kennedyn kanssa uuden käsikirjoituksen parissa. Kennedy kertoi, että elokuva tulee teattereihin joulukuussa 2014 tai vuoden 2015 kesään mennessä.
Tuottaja Peter Jackson on kertonut jo aiemmin suunnittelevansa Tintin seikkailuista kolmen, tai jopa neljän elokuvan sarjaa.
Lähde: Contactmusic
Kilpailut
Uusimmat
HS: Antti Luusuaniemen perustama filmifestivaali asetettiin konkurssiin
IS: Karanneet biisonit palasivat kotiin
Kirjastolainaaminen korkeimmalla tasolla lähes 20 vuoteen - katso, mitkä teokset löytyvät kärkisijoilta
Kirkon lattian alta löytyi kolme muumiota Turussa - vainajien henkilöllisyys jäänee arvoitukseksi
Tuoko juhannus mukanaan flirttiä, matkoja vai rentoa oleilua? Katso, mitä tekoälyn luoma horoskooppi lupaa
Näytä lisää