Samuli Edelmann, jännittääkö M:I 4:n ensi-ilta?

03.02.2012 13:15 - Eeva Rajala

Tom Cruisen tähdittämä Mission: Impossible – Ghost Protocol -elokuva saa tänään Suomen ensi-iltansa. Jo aiemmin elokuvan Lontoon ensi-illassa vieraillut Samuli Edelmann myöntää Voicelle, että ensi-illat jännittävät edelleen.

- Kyllä minua vähän jännitti, kun tämä tuli ensi-iltaan. Varmaan samalla tavalla minua jännitti joskus aikoinaan, kun tehtiin Häjyt ja Romanovin kivet, tämä Suomen ensimmäinen action-elokuva, Edelmann muistelee.

Edelmannin mukaan suurin jännitys syntyy kuitenkin töiden aloittamisesta, olivat työt sitten Suomessa, Yhdysvalloissa tai missä tahansa.

- Sillä tavalla se työprosessi on kuitenkin ihan samanlainen, kun lähtee hakemaan sitä hahmoa. Se on aina tosi jännää, ja välillä raastavaakin, mies jatkaa.

Samuli Edelmann esittää tänään ensi-iltansa saavassa Mission: Impossible - Ghost Protocol -elokuvassa ruotsalaista roistoa, ja Edelmann on saanut elokuvaan myös muutaman repliikin. 

Kilpailut

Uusimmat

Error - Virhe: 0 - Voice.fi

Pahoittelut (virhe 0)

Hakemaasi sivua ei löytynyt. Käytä navigaatiota löytääksesi hakemasi sivun.