Lamar Odom siirrettiin uuteen sairaalaan – ex-vaimo vierellä

Khloé Kardashian on edelleen vankkumattomasti entisen rakkaansa rinnalla.

Julkaistu:

Lamar Odom on siirretty Las Vegasista uuteen sairaalaan, joka sijatsee Los Angelesissa. Siirto tehtii E! Newsin mukaan helikopterilla ja miehen mukana koneessa oli myös miehen entinen vaimo tunnettu seurapiirikaunotar Khloé Kardashian.

Siirrolla uskotaan olevan hyviä vaikutuksia jokaiseen, kuten myös Kardashianiin, joka voi nyt hoitaa entistä rakastaan lähempänä kotiaan. Kardashianin tarkoituksena on auttaa Odomia niin paljon kuin mahdollista tämän kuukausia kestävän toipumisen aikana.

Vaikka miehen kunnossa onkin tapahtunut joitain käänteitä, ovat lääkärit edelleen huolissaan miehen tilasta. Parhaillaan mies on ilmeisesti dialyysihoidossa ja hänen munuaisensa ovat sen verran huonossa kunnossa, että elinsiirto on tulevaisuudessa hyvinkin todennäköinen.

Lue myös: Khloe Kardashian näpäytti arvostelijoita – julkaisi muokkaamattoman ja vähäpukeisen kuvan

Lähde: Cosmopolitan