Hyvinvointivaikuttaja Nanna Karalahden elämä on hektistä. Hän ehtii silti huolehtimaan kunnostaan sekä ulkonäöstään. Hän ei kulje niiden kohdalla oikoteitä. Hän halusi pohtia aihetta laajemmin ja syvällisemmin.
– Heitin stooriin läpällä, että olenko nyt muodissa, kun ei ole huuli- ja tissitäytteitä tullut otettua (vaikka moni niitä minulle näiden vuosien aikana on suositellutkin) ja nyt tutkimukset maailmalta osoittavat, että on alkamassa luonnollisuuden aikakausi, toteaa Karalahti ensin.
Nanna tietää, ettei elämässä kannata yleensä mennä oikoteitä pitkin.
– Elämässä ei ole oikoteitä, kun lyhytkestoisiin tuloksiin. Me välillä pohdimme, että vitsit olisi kiva saavuttaa helpolla menestystä, ansaita löyhästi kunnioitusta ja vaan rokata sporttinen kroppa kuukauden treeniohjelmalla.
Nanna mainitsee asioita, jotka tuovat helpotuksen elämään vain hetken ajaksi.
– Hetkellinen hyväolo ei tuo pitkän aikavälin tuloksia. Some, suklaa, täyteaine, ozempic, alkoholi ja tekemättömät läksyt voi helpottaa hetkeksi elämää, mutta ei sen varaan kannata koko elämää rakentaa, lukee Karalahden julkaisussa.
– Kestävämpää on arvot, aitous, raaka duuni, nöyryys ja itsensä ja muiden kunnioitus, kertoo hän kestävimmistä tuloksista.
Moni Nannan seuraajista on näistä samaa mieltä. Julkaisu löytyy tästä alta.