Greenpeace iski Slush-tapahtumaan Helsingissä - katso kuvat
Helsingissä järjestettävä Slush-tapahtuma on houkutellut paikalle yrittäjien ja sijoittajien lisäksi myös ympäristöaktivisteja.
Helsingin Kaapelitehtaalla alkoi tänään kaksipäiväinen kasvuyritysten Slush-tapahtuma. Etukäteen tapahtumaan on odotettu yli 5 000:ta vierasta ympäri maailmaa.
Ehkäpä juuri Slushin kansainvälinen huomio on syynä sille, että puolen päivän aikaan ympäristöjärjestö Greenpeace saapui paikalle protestoimaan. Järjestön edustajat levittivät ison kantaa ottavan lakavan Slushin lipunmyyntikonttien päälle.
Lakanan viesti oli kohdistettu Shellin hallituksen puheenjohtajalle Jorma Ollilalle. Ollila on yksi Slush-tapahtuman puhujista.
Katso alta kuvat Greenpeacen tempauksesta (klikkaa kuvia nähdäksesi ne isompina).







Kilpailut
Uusimmat
Oletko huomannut Käärijän tatuoinnissa piilevän mokan? Oli vähällä mennä huomattavasti pahemmin pieleen
Ed Sheeranista julkaistaan pian dokumenttisarja - keskittyy muusikon henkilökohtaisempaan puoleen
Robbie Williams valitsi yleisöstä lavalle saman ihmisen kuin 20 vuotta sitten - "Mitkä ovat todennäköisyydet?"
Bad Bunnyn entinen puoliso haastoi räppärin oikeuteen - vaatii kymmeniä miljoonia euroja äänensä käytöstä
Kevään 2023 laukkutrendit - 4 mallia ylitse muiden
Näytä lisää