Vain kaksi ulkomaista levyä ylsi albumilistan kärkikymmenikköön
Suomen virallisen albumilistan kärjessä ei tapahdu suuria muutoksia. Kotimaiset artistit ovat äärimmäisen hyvin edustettuina listan kymmenen kärjessä.
Jenni Vartiaisen menestysalbumi Seili jatkaa albumilistan ykkösenä ja toisella sijalla jatkaa Kuorosodankin voiton pokannut Suvi Teräsniska levyllään Rakkaus päällemme sataa.
Kymmenen kärjestä löytyy peräti kaksi Kari Tapion pitkäsoittoa. Miehen albumi Vieras paratiisissa on albumilistan sijalla kolme ja sijalta neljä löytyy Kari Tapion kokoelma Kaikki parhaat.
Ulkomaisista artisteista kymmenen kärkeen ylsivät tällä viikolla vain Rihanna ja Duffy. Rihannan Loud löytyy sijalta kahdeksan ja Duffyn Endlessly sijalta kymmenen.
Katso koko lista täältä! (Ifpi)
Kilpailut
Uusimmat
Miten caprit puetaan tyylillä? Hailey Bieber näyttää mallia
Kallion kesäkatujen rakentaminen alkaa - lisää oleskelutilaa tulossa useille kaduille
Asu, jossa trendielementit yhdistyvät tyylikkäästi - Bella Hadid näyttää mallia
Onko tässä kesän hittilook? Muotitietoiset rakastuivat komboon, jonka palaset löytyvät ehkä jo kaapistasi
Perjantai oli kiireinen vihkipäivä - syy löytyy päivämäärästä
Näytä lisää