Hajoamishuhujen ympäröimä 30 Seconds To Mars julkaisee levyn 2013
Viime vuonna jenkkiyhtyeen huhuttiin lopettelevan, mutta sittemmin asiat ovat muuttuneet. Ensi vuonna julkaistava platta on jatkoa vuonna 2009 ilmestyneelle, This Is War -levylle.
Keulahahmo Jared Leto vieraili brittiläisellä Radio 1 -kanavalla. Haastattelussa hän kertoi, että tuleva levy saattaa olla parasta, mitä yhtye on koskaan tehnyt.
Albumia on työstetty jo tovi ja se on äänitetty vähän siellä sun täällä. Osa levystä on tehty Aasiassa, osa Euroopassa ja osa Amerikassa.
Uusi levy on varmasti nannaa faneille, sillä vuosi sitten yhtyeen huhuttiin pistävän pillit pussiin. Myös Leto myönsi että bändin pojat olivat tuolloin epävarmoja yhtyeen tulevaisuudesta.
Kilpailut
Uusimmat
Pörssisähkön hinta painuu tänään miinuksen puolelle
Finnairin lentoja perutaan työtaistelun mainingeissa - matkustajia pyydetään tarkistamaan yksi asia
Ylen uusi dokumenttisarja kertoo sateenkaarisenioreiden elämästä
Florence Pughin tyrmäävä jakkupukutyyli kääntää katseet - huomio kiinnittyy etenkin yksityiskohtiin
Serpentiini ei kuulu paperinkeräykseen, vaikka niin voisi luulla - tiedätkö, miten se tulisi kierrättää?
Näytä lisää