Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa tavannut pariskunta Aliisa ja Esa kokevat suhteensa ensimmäisiä koetinkiviä. Illan jaksossa Aliisa muun muassa paljastaa lähtevänsä viikon mittaiselle lomareissulle perheensä kanssa.
– Lähdetään viettämään isäni 60-vuotisreissua ja se on tällainen perhematka, joten sen takia Esa jää rannalle ruikuttamaan, hän kertoo Katsomoon lisätyssä videossa.
Esa itse ei ole reissusta kovinkaan innoissaan, sillä hänen mukaansa loman jälkeen kaikki on aloitettava uudelleen.
– En pidä sitä kovin hyvänä juttuna itse. Oma mielipide on se, että sen jälkeen kaikki alkaa käytännössä alusta, hän toteaa.
Lue myös: Ensitreffit alttarilla -parien koskettavat rakkaustarinat ja erot – muistatko vielä heidät?