Jääkiekkotähti osti vaimolleen oman kuntosalin!

03.02.2010 11:16 -

Suomen olympiajoukkueen Ville Peltonen on ostanut vaimolleen Hanna Peltoselle oman kuntosalin. Nainen on ennenkin toiminut kuntosaliyrittäjänä.

- Minulla oli aikoinaan viisi vuotta sali Herttoniemessä, mutta muuttaessamme Floridaan jouduin myymään sen pois. Nyt Hexi halusi jäädä sanojensa mukaan eläkkeelle ja sain oivan tilaisuuden ostaa uuden salin, Peltosen vaimo kertoo Ilta-Sanomille.

Peltosten perheessä on neljä lasta, ja Hanna Peltonen painottaa, että kyllä aikaa liikunnalle jää, jos vain niin haluaa. Nainen on huolissaan suomalaisten verukkeista jättää liikunta vähälle.

- Yleensä he vetoavat siihen, ettei ole aikaa. Mielestäni oman hyvinvoinnin ylläpitämiseksi löytyy aina aikaa, Hanna Peltonen jatkaa.

Kilpailut

Uusimmat

Error - Virhe: 0 - Voice.fi

Pahoittelut (virhe 0)

Hakemaasi sivua ei löytynyt. Käytä navigaatiota löytääksesi hakemasi sivun.