Tällaisia trendejä Sillä silmällä -ohjelman kasvo suosittelee keväälle ja kesälle
Tommy Kilponen kävi Voicella jakamassa muotivinkkejä keväälle ja kesälle. On aika jättää mustat vaatteet kaappiit roikkumaan.
- Voimakkaat värit ovat ehdottomasti in tänä keväänä ja kesänä, tarvitaan energiaa. Värin päälle vaan väriä ja väriä, muistuttaa Kilponen.
Mustan sijasta Kilponen suosittelee käyttämään harmaan eri sävyjä, jos on edelleen tummiin sävyihin mieltynyt. Itse Kilponen oli pukeutunut vaaleisiin sävyihin ja raitaan. Raita on toinen hitti muodissa keväällä ja kesällä.
- Raha ei ratkaise muodissa, vaan enemmänkin kiinnostus omaan ulkonäköön. Teen itse todella halpoja ostoksia, joissa on jotain kiinnostavaa. Mieluummin viiden euron löydös kuin Pradaa Milanosta, hehkuttaa Kilponen.
Katso mitä mieltä Kilponen oli heräämön Elinan ja Valvion pukeutumisesta.