Johanna Tukiainen tilittää blogissaan exälleen: Kun olin kuolemassa, sinä kävit maksullisissa naisissa
Johanna Tukiaisen elämä on viime aikoina ollut melkoista vuoristorataa. Nyt Tuksu kirjoittaa raivoisan avoimen kirjeen exälleen Dolls-sivuston blogissa.
Tukiainen kirjoitti avoimen tilityksen omien sanojensa mukaan siksi, että hänelle selvisi vasta hetki sitten, että hänen exänsä Mika on pettänyt Johannaa myös tämän siskon Julian kanssa.
Monisanaisessa blogissaan Tukiainen maalaa Mikasta kuvan todellisena sikana, joka paitsi hakkaa tyttöystäväänsä, myös pettää tätä maksullisten naisten kanssa ja laittaa tyttöystävästään ilmoituksen maksullisia naisia välittävälle Sihteeriopisto-sivulle. Toisaalta Tukiainen korostaa, että mies hemmotteli tätä usein lahjoilla.
Tukiainen kirjoittaa myös, että Mikan henkinen väkivalta vuonna 2005 paljastuneen syrjähypyn jälkeen ajoi hänet masennuslääkitykseen. Ja kun Johanna makasi sairaalassa malarian kourissa, Mika oli lähtenyt Tallinnaan maksullisia naisia tapaamaan.
Lopussa Tukiainen paljastaa vielä miehensä koko nimen, tuntomerkit ja työpaikan - varoittaakseen muita naisia.
Lähde: Dollsdancers.fi