Tuleeko hänestä Suomen kaunein palomies?
Viime syksyn Big Brotherista tuttu Elisabet haaveilee poliisikouluun pääsemisestä. Sitä ennen hän saattaa opiskella palomieheksi.
Jos Elisabetin suunnitelma toteutuu, lähtee hän pelastusopistoon. Sen jälkeen Elisabetista saattaa hyvinkin tulla Suomen kaunein palomies, sillä miesvaltaisella alalla ei liikaa naisia ole, ja tulenpunaisten hiustensa ansiosta Elisabet erottuisi varmasti muista kollegoistaan.
Kovin pitkäaikaista palomiehen uraa Elisabetille ei kuitenkaan uskalla ennustaa, sillä hänellä on muita tulevaisuudensuunnitelmia.
- Tavoitteeni on päästä poliisikouluun, Elisabet kertoo Voicelle.
Kilpailut
Uusimmat
HS: Antti Luusuaniemen perustama filmifestivaali asetettiin konkurssiin
IS: Karanneet biisonit palasivat kotiin
Kirjastolainaaminen korkeimmalla tasolla lähes 20 vuoteen - katso, mitkä teokset löytyvät kärkisijoilta
Kirkon lattian alta löytyi kolme muumiota Turussa - vainajien henkilöllisyys jäänee arvoitukseksi
Tuoko juhannus mukanaan flirttiä, matkoja vai rentoa oleilua? Katso, mitä tekoälyn luoma horoskooppi lupaa
Näytä lisää