Kourtney Kardashian: Voin imettää siskoni tulevaa vauvaa

16.01.2013 13:15 - Heli Thoren

Kim Kardashianin isosiskolla on lapsenhoitosuunnitelmat tulevan vauvan varalle valmiina.

Kim Kardashian odottaa esikoistaan. Vauva syntyy tulevana kesänä. Kardashianin perheessä onnellinen odotus on selvästi koko perheen asia. Sisarukset keskustelivat NBC Today -ohjelmassa arjestaan. Kahden lapsen äiti Kourtney Kardashian paljasti, että imettäisi mielellään myös pikkusiskonsa jälkikasvua, jos tarve vaatisi.

- Ennen vanhaan systeemi toimi niin, ja ehkä meidänkin pitäisi kokeilla sitä, että yksi siskoista vahtisi kaikkia lapsia ja imettäisi nälkäisiä vauvoja, Kim kertoi siskonsa ehdottaneen.

Kim Kardashian piti ideaa kuitenkin yököttävänä. Kaksikko oli eri mieltä paitsi yhteisimetyksestä myös yörutiinien hoidosta. Kourtneyn kotona puolivuotias Penelope ja Mason-poika nukkuvat äidin kanssa yhdessä sängyssä ja poikaystävä sekä lasten isä Scott Disick nukkuu omassa huoneessaan.

- Lapset ovat vain hetken pieniä, Kourtney puolusti.

Kim kertoi kuitenkin tehneensä toisenlaisia suunnitelmia.

- Monet ystävistäni nukuttavat lapsensa omiin huoneisiin, ja pääsevät viettämään itsekin näin omaa aikaa, Kim kertasi suunnitelmiaan.

Lähde: Daily Mail

Kilpailut

Uusimmat