Maria Veitola yökyläilee jälleen – katso, kenen luona vieraillaan tulevalla juhlakaudella

Sarjan kymmenes kausi starttaa helmikuussa.

Julkaistu:

Kultaisella Venlalla palkittu Yökylässä Maria Veitola -ohjelma palaa tv-ruutuihin helmikuun 23. päivä.

Sarja juhlii kymmenettä kauttaan, ja toimittaja Maria Veitola on yöpynyt sen myötä jo yli sadan suomalaisen kotona.

Lue myös: Päivi Räsäselle syytteet kiihottamisesta kansanryhmää vastaan – Yökylässä-esitutkinta lopetettiin

Lue myös: Sini Sabotage järkyttyi kommentista, jonka Maria Veitola heitti hänelle suorassa lähetyksessä: "Se oli niin traumatisoivaa"

– Siitä on jo yli kymmenen vuotta, kun soitin ensimmäisen yökyläpaikan ovikelloa. En tosin osannut odottaa, millainen reissujen reissu tästä oli tulossa. Olen yökyläillyt tähän mennessä 105:ssä kohteessa, ja uskoisin olevani Suomen kovin yökyläilijä.

Tulevalla kaudella on luvassa jälleen mielenkiintoisia kohtaamisia, kun kotinsa oven avaavat Arja SaijonmaaNiko Saarinen, Hjallis Harkimo ja Jasmine Pajari, Christel ja Jori Roosberg, Satu Rämö, Benjamin Peltonen, Martti Suosalo, Sofia Virta, Anna-Leena Härkönen sekä Osmo ja Peltsi Peltola.

Lue myös: ”Möin sieluni” – Maria Veitola katuu Johanna Tukiaisen haastattelua

Lue myös: Maria Veitolan ja äidin yhteiskuvat Tallinnan matkalta ihastuttavat

Tulevissa jaksoissa kuullaan muun muassa Niko Saarisen mietteitä rakastumisesta ja itsetuhoisuudesta, osallistutaan islantilaisessa saunarituaaliin ja kokeillaan biisin tekemistä.

Yökylässä Maria Veitola alkaa 23.2. MTV Katsomossa sekä MTV3-kanavalla klo 21:00.