Take That -mies säveltää Iso-Britannian seuraavan euroviisubiisin?
Suomessa euroviisukarsinnat ovat edenneet jo ennakkokarsinnasta osakilpailujen odotukseen, mutta Iso-Britanniassa mahdollista edustajaa vasta spekuloidaan.
Yahoo News kertoo, että Take Thatin säveltäjä ja nokkamies Gary Barlow olisi yksi varteenotettavimmista voittobiisin tekijöistä. Yahoon mukaan Barlow'ta on lähestytty asian tiimoilta, mutta että hän ei ole vielä ilmaissut suostumustaan.
Barlow'n mahdollisesti säveltämän biisin esittäjäksi kaavaillaan Blue-poikabändin Duncan Jamesia.
Suomen euroviisukarsinnat etenevät ensi viikon maanantaina, 30.11., kun ehdokkuudesta kilpailevat 15 biisiä paljastetaan. Aiemmin internetissä järjestettiin avoin alkukilpailu, jonka perusteella kolme biisiä pääsi kutsusävellysten joukkoon.
Kilpailut
Uusimmat
Tältä näyttää Vastaamon tietomurrosta tuomitusta Julius Kivimäestä tehty dokumenttisarja - traileri julki
Banaanikärpäset ovat loppukesän riesa - katso vinkit torjuntaan
Pölyttäjäbaarin elämää voi seurata WWF:n uudesta Luontolivestä
PMMP-dokumentti saa ensi-iltansa kaikille avoimessa ilmaistapahtumassa syyskuussa
Rintamaidosta inspiroitunut jäätelö esiteltiin osana mainoskampanjaa
Näytä lisää