Huippusuosittu Tehosekoitin: Ei me mitään Taleban-sissejä olla
Viime kesänä jäähyväiskiertueella ollut Tehosekoitin-yhtye ei ole näillä näkymin tulossa enää takaisin. Yhtyeen solisti Otto ja kitaristi Matti painottavat, etteivät he kuitenkaan voi sanoa jyrkkää eitä.
- Minkään näköisiä efortteja ja suunnitelmia sen suhteen ei ole. Ei me mitään Taleban-sissejä olla, emme ole millään missiolla, Tehareiden Matti kertoi Voicelle.
Vaikka jyrkkää eitä pojat eivät sano paluulle, on sitä heidän mukaansa järjetöntä odotella. Oton mukaan yleisöllekään ei tule suurta iloa yhtyeestä, joka ei luo uutta.
Tehosekoitin julkaisee tänään livelevyn Alive II:n, joka on äänitetty bändin Tammerfestin keikalla viime kesän jäähyväiskiertueella. Bändin poikien mukaan levyn nimeä ei äännetä englanniksi, vaan tamperelaisittain.
Kilpailut
Uusimmat
Kyllä isä osaa -elokuvan jatko-osassa seikkaillaan uusissa maisemissa
Wilma Murto kertoo Instagramissa olleensa leikkauksessa
Suomen elokuvasäätiöltä 4,1 miljoonaa euroa sarja- ja elokuvahankkeille - varoja leikattu aiemmasta
Älylaitteita ei saa jatkossa käyttää välitunneilla tai ruokaillessa Helsingin kaupungin kouluissa
Finnairin lennoilla rajoitettu tarjoilu useita päiviä työtaistelutoimien vuoksi
Näytä lisää