Dance-finalisti mukana suomalaisyhtyeen vanhalla videolla – katso!
Nelosen Dance-ohjelman yksi finalisteista Sami Vaherlehto on ollut mukana Kemopetrolin vanhalla musiikkivideolla. Soolouraa parhaillaan luova Laura Närhi kertoi asiasta Voicelle.
Kyseinen Kemopetrol-video tehtiin Planet-kappaleeseen vuonna 2006. Laura muistelee, miten Sami Vaherlehto oli tuolloin tosi nuori poika. Voit katsoa kyseisen videon alta.
23-vuotias Sami on tanssijan urallaan ehtinyt tehdä jos jonkinlaista. Hän on ollut mukana muun muassa Kansallisbaletin esityksissä sekä High School Musicalissa Helsingin kaupunginteatterissa.
Dance-ohjelmassa on tänään tiukka paikka, kun kolme paria kisaa pääsystä finaaliin. Dancen suora lähetys alkaa Nelosella tänään klo 19.00.
Kilpailut
Uusimmat
Iinan okkultistista kotia koristavat luut ja kallot: 'Mitä kummallisempi asia, sitä kauniimpana sen näen'
Syksy on kynttilöiden aikaa - asiantuntijan mukaan on kuitenkin olemassa kynttilöitä, joita kannattaa välttää
Vuoden nimet on nyt valittu - äänestys päättyi tasapeliin
Kuinka hyvin olet seurannut viime aikojen uutistapahtumia? Testaa tietosi leikkimielisessä visassa
Näin luot kestävän meikkipohjan – ammattilaisen vinkit, jotka toimivat tilanteessa kuin tilanteessa
Näytä lisää