Dance-finalisti mukana suomalaisyhtyeen vanhalla videolla – katso!
Nelosen Dance-ohjelman yksi finalisteista Sami Vaherlehto on ollut mukana Kemopetrolin vanhalla musiikkivideolla. Soolouraa parhaillaan luova Laura Närhi kertoi asiasta Voicelle.
Kyseinen Kemopetrol-video tehtiin Planet-kappaleeseen vuonna 2006. Laura muistelee, miten Sami Vaherlehto oli tuolloin tosi nuori poika. Voit katsoa kyseisen videon alta.
23-vuotias Sami on tanssijan urallaan ehtinyt tehdä jos jonkinlaista. Hän on ollut mukana muun muassa Kansallisbaletin esityksissä sekä High School Musicalissa Helsingin kaupunginteatterissa.
Dance-ohjelmassa on tänään tiukka paikka, kun kolme paria kisaa pääsystä finaaliin. Dancen suora lähetys alkaa Nelosella tänään klo 19.00.
Kilpailut
Uusimmat
Raision tapahtumat nostivat koirahyökkäykset keskusteluun - tätä mieltä Kennelliitto on rotukielloista
Jessica Alba otti kauden trendivärin haltuun - verkkosukkahousut kruunaavat lookin
Vantaan Kaivokselan vesitorni aidataan ennen sen purkua
Kuluvana vuonna päällystetään yhteensä yli 3 100 kilometriä maanteitä sekä kävely- ja pyöräilyväyliä
Espanja ei osallistu Euroviisuihin, jos Israel on mukana
Näytä lisää