Jenkkiräppäri Sean Combs vaihtaa jälleen artistinimeään
Räppäri ei tunnu osaavan päättää, mitä nimeä käyttäisi.
Puff Daddy, Puffy, P. Diddy, Diddy...
Sean Combs on vaihtanut artistinimeään lukuisia kertoja ja käyttänyt näyttelemissään elokuvissa myös syntymänimeään. Nyt räppäri on ilmeisesti aloittamassa kierrosta alusta, sillä häntä kutsutaan taas jatkossa Puff Daddyksi.
Uusi nimi tulee käyttöön artistin uudella albumilla MMM, joka on Combsin ensimmäinen pitkäsoitto sitten vuoden 2010. Julkaisupäivä ei vielä toistaiseksi ole tiedossa.
Nimen vaihtelu ei ole musiikkimaailmassa aivan tavatonta. Hiljattain esimerkiksi Snoop Doggia alettiin kutsua Snoop Lioniksi ja Eminem on käyttänyt itsestään nimiä Slim Shady ja Marshall Mathers.
Lähde: Rolling Stone
Kilpailut
Uusimmat
HS: Antti Luusuaniemen perustama filmifestivaali asetettiin konkurssiin
IS: Karanneet biisonit palasivat kotiin
Kirjastolainaaminen korkeimmalla tasolla lähes 20 vuoteen - katso, mitkä teokset löytyvät kärkisijoilta
Kirkon lattian alta löytyi kolme muumiota Turussa - vainajien henkilöllisyys jäänee arvoitukseksi
Tuoko juhannus mukanaan flirttiä, matkoja vai rentoa oleilua? Katso, mitä tekoälyn luoma horoskooppi lupaa
Näytä lisää