Mervi Tapola-Nykänen paljastaa: Tämä on Matin todellinen riippuvuus!

21.03.2010 21:10 -

Mervi Tapola-Nykänen kertoo Hymy-lehden haastattelussa, ettei alkoholi ole Matti Nykäsen suurin riippuvuus. Mervin mukaan mies on pahiten koukussa julkisuuteen.

- Matti ei ole päässyt irti sankarivuosistaan, eikä ehkä koskaan pääsekään. Tarvitsemaansa ihailua hän hakee ja saa mistäpä muualtakaan kuin baareista, Mervi kertoo lehdelle.

Mervin mukaan entinen mäkikotka ehti jo nuorella iällä tottua julkisuuden valokeilassa paistatteluun. Tämän vuoksi miehen persoona muuttui sellaiseksi, ettei hän kykene elämään ilman jatkuvaa huomiota. Mervi itse vuorostaan sanoo kokeneensa julkisuuteen tottumisen hankalana.

Myrskyisä pariskunnan 15. avioerohakemus on parhaillaan käsittelyssä. Mervi haki eroa ja lähestymiskieltoa Mattiin joulupäivänä sattuneen pahoinpitelyn jälkeen.

Kilpailut

Uusimmat