JVG:n raideri - pleikkari mukaan?
Artistien raiderit pitävät sisällään mitä erikoisimpia pyyntöjä. Kansainvälisten naisartistien listoilla on totuttu näkemään sisutukseen, kukkiin ja ruokaan liittyviä pyyntöjä. Madonnalla tulee olla tietyn mittaisia liljoja ja ruusuja, Lady Gagan takahuone taas on glam rock -henkisesti sisustettu. Räppiduo JVG:n raideri on maltillisempi.
JVG:llä eli Jare Brandilla ja Ville Gallella on raiderissaan muutaman siiderin ja viinipullon lisäksi sämpylöitä.
- Pleikkari pitäisi löytyä, mutta ei löydy. Siihen tosin tulee korjaus, Galle kertoo.
Seuraavasta kesästä on miesten mukaan tulossa kiireinen, vaikkakaan ei samanveroinen kuin viime kesästä. Keikkojen jälkeen parivaljakkoa ei yöelämässä yleensä nähdä.
- Jengi luulee, että me mennään keikkojen jälkeen bailaamaan ja dokaamaan, mutta oikeasti me mennään pelaamaan pleikkaria hotellihuoneeseen, Brand kertoo.
- Se on terveellisempää! Jatkaa Galle.