”Pidän kaksin käsin kiinni housuista niinku…” – Käärijä lomailee housut pullollaan

Käärijä on vaihtanut pakkasen aurinkoon.

Julkaistu:

Jere Pöyhönen, tutummin Käärijä, 32, edusti Suomea Euroviisuissa vuonna 2023 kappaleellaan Cha cha cha.

Kappale keräsi toisiksi eniten yleisöääniä koko Eurovision laulukilpailun historiassa ja sijoittui toiseksi Ruotsin Loreenin voittobiisi Tattoon jälkeen.

Lue myös: Vantaan Sanomat: Taloyhtiö valitti Käärijä-muraalista hallinto-oikeuteen

Lue myös: Käärijän asunnossa voi nyt majoittua kuka tahansa – hinta on kuin viiden tähden hotellilla

Nyt ylpeästi vantaalaiseksi tunnustautuva Käärijä on nähtävästi vaihtanut pääkaupunkiseudun talvikelit auringon lämpöön ja turkoosiin meriveteen, sillä hän julkaisi Instagram-tilillään kuvia joiden aihetunnisteena on Thailand, eli Thaimaa.

Kuvissa laulaja poseeraa ilman paitaa lippiksessä ja aurinkolaseissa. Käsissään ja housuissaan hänellä on erilaisia virvoitusjuomia.

Saatetekstinä lukee “pidän kaksin käsin kiinni housuista niinku…” hänen Euroviisukappaleensa sanoja mukaillen.

Seuraajat ottavat lomalookin vastaan riemulla:

– Onko housuissasi pullo, vai oletko vain iloinen nähdessäsi meidät?

– Challelujah, mitä mun silmät näkevätkään. Maistuis varmaa mullekki. Kunnon gangstameininkiä, hyvältä näyttää.

Lue myös: Janottaako viisukatsomossa? Katso helppo ohje Käärijän hittibiisistä tuttuun Piña Coladaan ja nauti

Lue myös: ”Kykyvaje, erilaisia Toyotoja” – Käärijän hitti iski tekoälylle luun kurkkuun Ruotsin tv:ssä

– Nesteytys on kohillaan.

– Pina colada ei oo punasta.

– Komea.

– Kuuma tulee katsoessa.

– Paljonko riehuttu paidattomana siel päi?

– En mieti huomista ku tartun tuopista niinku…

– Challelujah soikoon, kuka tää upeus on?

– Ei tipu juomat housuista niinku.

– Nyt on kunnolliset lomakuvat!