Huh, tuleeko BB-Elisabetista poliisi?
Big Brother -talosta sunnuntaina häädetty Elisabet aikoo mennä armeijaan. Naisen mukaan sieltä saa muun muassa elämän kokemusta.
- Kokemuksen kannalta. Ja se tuo myös lisää pisteitä poliisikouluun. Se kasvattaa myös ihmisenä, Elisabet kertoo Voicelle.
Poliisin pesti näyttää kiinnostavan naista, mutta Elisabet haluaa kokea armeijan ensin. Elisabet on aiemmin työskennellyt muun muassa vartijana, muttei tiedä palaako töihin. Hän oli pohdiskellut, olisiko mahdollista päästä takaisin vartijaksi.
Nainen oli saanut kuitenkin kuulla, ettei välttämättä kannata. Keskustelupalstoilla kun on ollut erikoista juttua asiasta. Elisabet kertoo, ettei häntä pelota palaaminen vartijaksi, mutta asiasta pitää hänen mukaansa keskustella pomon kanssa.
Kilpailut
Uusimmat
"Ilmiö on hyvin ajankohtainen taas" - poliisi varoittaa Verohallinnon nimissä liikkuvista huijauksista
Dua Lipan asussa nähtiin twisti, joka vie arkisen asun hetkessä uudelle tasolle
Perinne päättyy - viimeiset vesibussit Korkeasaareen liikennöidään tässä kuussa
Yhä useampi ostaa käytettyjä tuotteita - nämä ovat suosituimmat kauppapaikat
Tiedätkö millaiset valot pyörässä pitää lain mukaan olla?
Näytä lisää