Rokkari pääsi vankilasta vapaalle jalalle – pian takaisin vankilaan?

06.07.2011 22:10 -

Pete Doherty vapautettiin tänään vankilasta. Jää nähtäväksi, kuinka nopeasti mies joutuu jälleen telkien taakse.

Doherty istui kuuden kuukauden mittaista tuomiota huumeiden hallussapidosta. Mies vapautettiin kuitenkin vain tämän istuttua kuukauden tuomiostaan.

- Pete on päästetty vapaaksi, kuten kerroimme muutama tunti sitten. Tämä on ollut pitkä, mutta onnellinen päivä, paljon hyviä asioita on saatu aikaiseksi. Nyt tilanteen on syytä pysyä rauhallisena, miehen manageri kommentoi.

Uutisoimme eilen, että Doherty saattaa saksalaisen syyttäjän mukaan saada jopa viiden vuoden vankeustuomion kännisekoilunsa seurauksena. Dohertyä ollaan syyttämässä hänen sekoiluistaan, jotka sattuivat saksalaisessa Regensburgin kaupungissa.

Lähde: Contactmusic

Kilpailut

Uusimmat

Error - Virhe: 0 - Voice.fi

Pahoittelut (virhe 0)

Hakemaasi sivua ei löytynyt. Käytä navigaatiota löytääksesi hakemasi sivun.