Taikuri löi vetoa poliisien kanssa: "Jos selviän tempusta, perutte ylinopeussakkoni"
Taikuri Steven Brundage päätti ehdottaa poliiseille jotain hullua heidän saatuaan hänet kiinni ylinopeudesta.
Taikuri Steven Brundage jäi kiinni ylinopeudesta. Mies ei kuitenkaan ollut valmis maksamaan sakkoja tuosta vain vaan ehdotti poliiseille diiliä.
Hän heitti ilmaan vedon: Jos hän saisi koottua Rubikin kuution poliisien ehdottomassa ajassa, he eivät antaisi hänelle sakkoja. Poliisit sanoivat, että antaisivat miehelle kymmenen sekuntia aikaa.
Poliisien yllätys oli suuri, kun heidän silmiensä edessä taikuri kokosi Rubikin kuution valtavan nopealla tahdilla. Katso video yltä.
Kilpailut
Uusimmat
Kirjastolainaaminen korkeimmalla tasolla lähes 20 vuoteen - katso, mitkä teokset löytyvät kärkisijoilta
Kirkon lattian alta löytyi kolme muumiota Turussa - vainajien henkilöllisyys jäänee arvoitukseksi
Tuoko juhannus mukanaan flirttiä, matkoja vai rentoa oleilua? Katso, mitä tekoälyn luoma horoskooppi lupaa
Kyselytutkimus selvitti, mikä on suomaisten ykköstoive mökkituliaiseksi
Sähköpotkulautalaki uudistuu tänään - muutoksia ikä- ja promillerajoihin
Näytä lisää